ÜRETEN VE YARATICI NESİLLER İÇİN STARTUP CAFE

ÜRETEN VE YARATICI NESİLLER İÇİN STARTUP CAFE

Back to School V projesinde birlikte çalıştığımız ve Ağrı Sağlıksuyu köyünde 6.000 kitaplık koca bir kütüphane inşa etmemizde yol gösterici olan Ağrı Valiliği, 7 Ocak 2020’de Ağrı merkezde şehrin ilk Startup Cafe‘sini açtı fakat kafede şu an öğrencilerin faydalanabileceği kaynak kitap bulunmuyor. Öğrencilerin kitaplarla buluşması için bizlerin desteğine ihtiyaç var.

60 öğrencinin aynı anda çalışabileceği 30 dizüstü bilgisayarlı bu kafe için 26 Şubata kadar 1000 bilişim kitabı toplama hedefliyoruz.

Şu an boş olan
kütüphane raflarını hep birlikte doldurmaya var mısınız?

21. YÜZYIL BECERİLERİYLE DONATILMIŞ BİR GENÇLİK İÇİN

Kodlama ve robotik konusunda öğrencilerini bilinçlendirmek için büyük emek sarf eden Ağrı Valiliği şimdiye kadar 18 köy okulunda kodlama ve robotik konusunda eğitimler verilmesini sağlamış ve geleceğin yetişkinlerini bu iki kavramla tanıştırmıştır.

Geleceğin mesleklerini yapacak, 21. yüzyıl becerileriyle donatılmış yaratıcı ve üretken nesiller için şehrin gençlerini bu konuda bilinçlendirme çalışmaları yapan valiliğin en yeni projesi olan Startup Café ise öğrencileri bilgi teknolojileri ile donatmak ve bu alanda birleştirmek için il merkezine kuruldu.

Aynı anda 60 çocuğun ders çalışabileceği 30’u dizüstü bilgisayarlı masadan oluşan bu kafenin boş olan kütüphanesini hep birlikte doldurabilir ve geleceğin mucitlerini bilişim kitapları ile buluşturabiliriz.

Evinizde bulunan ya da satın aldığınız bilişim kitaplarını
26 Şubat tarihine kadar The Game for Big Kids’e gönderebilir ya da
getirebilirsiniz. Dilerseniz kafeye de direkt teslim edilmesini
sağlayabilirsiniz.

Startup Cafe Adresi:

  • Hürriyet, Cumhuriyet Cd. 216-230, 04100 Ağrı Merkez / Ağrı, Turkey

Biz yine çok heyecanlı ve canla başla bu projede çalışmaya
hazırız! Peki ya siz?

Hedefimiz 1000 BİLİŞİM KİTABI!

Şimdiden hem kendi adımıza hem de çocuklarımız adına çok
teşekkür ederiz.