New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)

The Game’de Ortaçağ Rüzgarı

07
Mar 2012


The Game’de Ortaçağ Rüzgârı: Medieval Cosplay Party

The Game for Big Kids’in artık geleneksel hale gelen tematik partilerinin sonuncusu, Tiglon, Dekatlon, Efes Pilsen, Raven, Kavaklıdere, FRP.net işbirliği ve yaklaşık 250 kişinin katılımıyla 3 Mart Cumartesi gecesi gerçekleşti. Katılımcıların kostümleriyle renk kattığı gecede, bir geceliğine Ortaçağ’a dönüldü.

Geceden aklımızda kalanlar:

 • Katılımcılar kostüm konusunda birbirinden yaratıcı alternatiflerle geceye renk kattı. Adet olduğu üzere “En iyi Kostüm Yarışması” yapıldı. Birincilik ödülü Elf kostümüyle Nalan Tarhan’ın olurken, ikincilik Assassin kostümüyle Adnan Tahir Ergül’ün, üçüncülük ödülü ise sanatsal tasarımla Ortaçağ hanımefendilerinin stilini bir araya getiren Güliz Mugan Akıncı’nın oldu.
 • Partiye katılan tanıdık simalar arasında Ali Biçim, Gökçe Özyol ve eşi Gökçe Aytaç vardı. Bunun dışında FRP camiasında iyi bilinen Tılsım-ı Kudret’in yazarı Göktuğ Canbaba’da partide bizleri yalnız bırakmadı.
 • Sosyal Medya üzerinden yaratıcı çözümler üreten Dekatlon Reklam Ajansı’nın katkılarıyla, katılımcıların #TheGameMC hashtag’li tweet’leri gerçek zamanlı olarak Tweetwall’dan yayınlandı.
 • Tiglon Oyun Departmanı Müdürü Sercan Sülün ve Can Yarman sahne performanslarıyla geceye renk katan diğer isimler olarak öne çıktılar.
 • Raven Kostüm ve Figür standı gece boyunca katılımcılara, kostüm ve aksesuar kiralama hizmeti verirken, “The Game Bar” dekorasyonunda kullanılan figürler ve Blacksmith tarzında hazırlanan satış noktası görmeye değerdi.
 • Dekorasyon anlamında Efes Pilsen’in geceye özel hazırladığı bistro masalar ve Kavaklıdere’nin temin ettiği gerçek şarap fıçıları mekânın gerçek bir Ortaçağ barı kimliğine bürünmesini sağladı.
 • FRP.net, Game of Thrones dekorunun getirilmesini sağlayarak katılımcıların Khaalesi olmalarını sağladı.
 • Katılımcılar hem birbirleriyle, hem de özel olarak hazırlanan Falcı istasyonunda kostümleriyle fotoğraf çektirmek için birbirleriyle adeta yarış halinde olurken kostüm jürimiz son kararı verirken gerçekten zorlandı.
 • The Tudors Live Action Role Play etkinliği The Game’i bir süreliğine tiyatro sahnesine çevirdi. Özlem Buket Duru moderasyonunda gerçekleştirilen etkinlikte maddi gücüne güvenen Buckhingam Dükü, Kral VIII. Henry’i tahtından indirememekle kalmadı aynı zamanda hayatından da oldu!
 • Joygame ekibi bu partide de hazır bir şekilde yer alırken, Guitar Hero performansları yine hayal kırıklığı yarattı.

Partiye katılan herkese teşekkür ederken çalışmalarımıza ara vermeden gelecek partinin hazırlıkları içerisinde olduğumuzu buradan bir kez daha belirtmek isteriz. Detayları en kısa zamanda sizlerle paylaşacağız!

Peace, Love, Video Games…

Etiketler:

  Benzer Yazılar