Sosyal Farkındalık

Back To School, Bağış İçin Oyna ve The Game for Women projeleri The Game for Big Kids iştiraki sosyal farkındalık projeleridir.

Back To School.

Back To School, eğitim imkanları yetersiz, kitap ve kırtasiye ihtiyaçları olan köy okullarına yardım götürmek amacıyla 2013 yılında başlatılan bir sosyal farkındalık projesidir.
Eğitim öğretim yılının başlangıcı olan eylül-ekim ayları arasında The Game for Big Kids’de eğlenceli bir Back to School Partisi gerçekleşir. Ve hem duyuru sürecinde toplanan hem de partiye giriş bileti olarak getirilen kitaplar, toplanan diğer kırtasiye malzemeleri ile birlikte seçilen okula götürülür.

BACK TO SCHOOL I

ŞIRNAK İDİL ATATÜRK İLKOKULU
Tarih: 05 Ekim 2013

Doğuda eğitim zorluğu ile karşı karşıya olan çocuklarımız için gerçekleştirilen ilk yardım faaliyeti. Temin edilen kitaplar, bizzat The Game for Big Kids ekibi tarafından, Mercedes – Benz ulaşım sponsorluğunda Şırnak İdil Atatürk İlkokulu’na götürüldü.

25 saat içerisinde ulaştırılan kitapların sayısı 2397 olarak sayıldı.

Back To School I Sponsorları: Mercedes – Benz, Koçtaş

BACK TO SCHOOL II

MARDİN DARGEÇİT TEMELLİ İLKÖĞRETİM OKULU

Tarih: 20.09.2014

Back To School projesinin 2. durağı olarak Mardin Dargeçit Temelli İlk Öğretim Okulu’na The Game for Big Kids ekibi tarafından Mercedes – Benz ulaşım sponsorluğunda:

 • 53 koli kitap (4571 Adet)
 • 25 Sandalye
 • 5 Masa
 • 1 Yazı Tahtası

götürüldü.

Back To School II Sponsorları: Mercedes – Benz, Bilge Adam, Pupa

BACK TO SCHOOL III

EDİRNE BÜYÜKEVREN AZİZ YÖRÜK ORTA OKULU

Tarih: 19.09.2015

Projenin üçüncü durağı olan Edirne Büyükevren Aziz Yörük Orta Okulu’na The Game for Big Kids ekibi tarafından Mercedes – Benz ulaşım sponsorluğunda toplam 5355 kitap ulaştırıldı. Hedef okulumuzda bulunan öğrenci kütüphanesi, The Game for Big Kids’in farkındalık sahibi misafirlerinin desteğiyle kitaplarla donatıldı.

Back To School III Sponsorları: Mercedes – Benz

BACK TO SCHOOL IV

SİİRT SARISALKIM İLK ÖĞRETİM OKULU

Tarih: 22.09.2017

Back To School projesinin 4. durağı olan Siirt Sarısalkım İlk Öğretim Okulu’na The Game for Big Kids ekibi tarafından Mercedes – Benz ulaşım sponsorluğunda toplam 8473 kitap götürüldü.

Back To School IV Sponsorları: Mercedes – Benz, Oyunder, Onedio, Logitech, Videosanat

Sonuç mu? Birlikte kaç çocuğun yüzünü güldürdük tahmin bile edemezsiniz…

BACK TO SCHOOL V

AĞRI SAĞLIKSUYU ORTAOKULU

Tarih: 27.09.2019

Back To School projesinin 5. durağı olan Ağrı Doğubayazıt’taki Sağlıksuyu Köyü’nde 6.000 kitaplık koca bir halk kütüphanesi kuruldu. Kütüphaneden ilkokul ve ortaokul öğrencileri ile tüm köy halkı faydalanabilecek. Nissan ulaşım sponsorluğunda köye:

 • 41 KOLİ KİTAP
 • 2 KOLİ KIRTASİYE MALZEMESİ
 • 28 KİTAPLIK
 • 6000 KİTAP
 • 25 FUTBOL TOPU
 • 5 PAKET JİMLASTİK MALZEMESİ
 • 4 BÜYÜK JİMLASTİK MATI

götürüldü.

Back To School V Sponsorları: Nissan, Radyo D, Dream Tv, Dream Türk, Varım

Bağış İçin Oyna!.

Bağış İçin Oyna, 2017 yılının kasım ayında Tohum Otizm Vakfı iş birliği ile hayata geçirilen bir projedir. Proje; sürekli, yoğun ve özel eğitim almak zorunda olan otizm hastası çocuklarımız ve ailelerinin eğitim imkanına kavuşmasına olanak sağlamak ve aynı zamanda otizm farkındalığı oluşturmak amacıyla hayata geçirmiştir.

Proje ile The Game for Big Kids tarafından tasarlanan ve 1 TL ile çalışan Bağış İçin Oyna atarileri öncelikli olarak alışveriş merkezleri ve firmalara konumlandırılmış ve eğlenceli atarilerde oyun oynayan herkes, Tohum Otizm Vakfı’na otizmli çocukların eğitimleri için bağış yapmıştır.

Bağış İçin Oyna atarilerinizi şirketinize konumladırarak projeye destek olmak isterseniz The Game for Big Kids iletişim numaralarından veya info@thegame.com.tr e-posta adresinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

The Game for Women.

The Game for Big Kids'te 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde marka adı güne özel olarak The Game for Women olarak değiştirilir ve The Game tüm kadınlar için ücretsiz olur. Kadınlarımızın bol kahkahalı bir gün geçirmesi için başlatılan proje 2 senedir devam etmekte ve her sene sabah 10.00'dan gece 02.00'a kadar yüzlerce kadın misafirimiz hiçbir kullanım ücreti ödemeden oyun keyfini doyasıya yaşamaktadır.