Şirket İçi Motivasyonu Artıracak Takım Oyunları

Şirket İçi Motivasyonu Artıracak Takım Oyunları

Şirket İçi Motivasyonu Nedir?

Motivasyon, bireyin bir hedefi ya da amacı gerçekleştirmek üzere içinden gelerek, kendi arzusuyla hareket etmesi ve davranışta bulunmasıdır. Bu bağlamın kurumsal firmalarda ve iş hayatında önemli bir husus oluşu çok olağan bir durumdur. Motivasyonu yeteri derecede sağlanmış çalışanlardan oluşan bir firmanın başarısı ve bu çalışanların o firmaya katkısı son derece belirgindir.

Bulunduğumuz ofiste yoğun tempodan ve iş stresinden ötürü motivasyonumuz zaman zaman düşebiliyor. Nitekim motivasyonu artırmaya yönelik uygulamalar şirkette veya şirket dışı yürürlüğe konabiliyor.

Şirket İçi Motivasyonunuzu Artıracak Takım Oyunları

Takım oyunlarının şirketteki çalışanlar arasında oynanması, motivasyonu artıracak etkili bir yöntemdir. The Game for Big Kids’teyse Guitar Hero ve karaoke gibi deneyim alanlarımızda takım olmanın en keyifli halini deneyimleyebileceğiniz gibi gerçekleştirdiğiniz şirket etkinliklerinde turnuva konseptlerimizden sizler için en uygun olan konsepti de seçebilirsiniz. Çalışanların stres ve yorgunluğunu azaltmada verimli sonuçlar alınabilen bu takım oyunları sayesinde, çalışma hayatına geri dönüşte büyük farklılıklar gözlenmeyeceksiniz.

Takım Oyunlarının Çalışanlara Etkisi

Şirket içi yapılan takım oyunlarının çalışanlara etkileri arasından;

  • Takım ruhunun oluşumu veya gelişimi
  • Takım içi kopukluğun giderilmesi ve çalışanların birbirlerini daha iyi tanıması
  • Yüksek motivasyon
  • Stratejik düşünme ve planlama
  • Takım içi güven duygusunun oluşumu/artışı
  • Hedefe odaklanma
  • Sinerjik harekete geçme

vs. sayılabilir.

Takım Oyunu Örnekleri

The Game for Big Kids’te takım olarak oynayabileceğiniz oyunlar sayesinde inanılmaz eğlenceli, renkli, keyifli ve canlı dakikalar geçirebilirsiniz. Dart, yarış oyunları, karaoke, Guitar Hero, Nintendo Wii ve PlayStation’dan oyunlar ve daha nicesi The Game’de bulunmaktadır.

Birçok etap içeren turnuvalar The Game’de düzenlenmektedir. Şirket içi motivasyon amacıyla, birtakım oyunlar oynandıktan sonra takımların yer değiştiği ve aralarından en iyi oynayanların kazandığı ve diğer çeşitli turnuvalarda yer almak isterseniz The Game’in kapısı size her zaman açıktır!