New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)

League of Legends İlkbahar Sezon Finali The Game’de Oynanıyor!

26
Nis 2013

27-28 Nisan tarihleri arasında The Game’de yapılacak olan turnuva finali için Riot Games, KST’de (Kış Sezonu Turnuvası) olduğu gibi 18 şehir, 5 bölgeyi dolaşarak en iyi 8 takımı belirledi. Büyük final yine The Game’in muhteşem atmosferi eşliğinde gerçekleşecek. Takım kaptanlarının hafta içinde vermiş olduğu röportajları izledik ve hepsinin ne kadar iddialı olduklarını gördük.

 

Asıl heyecanlı maçlar şimdi başlıyordu çünkü, güçlü 8 takım arasından kala kala 4 büyük ekip kaldı. İlk maç Dark Passage ekibi ile Team Turquality ekibi arasında başladığında heyecan seviyesi oldukça arttı. Dark Passage ekibi güçlü rakibi Team Turquality karşısında ilk maçı kaybetti ancak, ikinci maçta hatalarını telafi ederek maçı kazandı ve skoru 1-1’e getirdi. Son karşılaşma, oyuncuların ve izleyenlerin oldukça fazla efor sarfettiği bir maç oldu çünkü kazanan ekip bu büyük turnuvanın ilk finalisti olacaktı. İlk başlarda oldukça temkinli giden Team Turquality ekibi, Baron dansı sonucunda oyunu kaybetti ve Dark Passage ekibi ilk finalist oldu. İkinci karşılaşma ise HWA ile Plan-B arasında oynandı. Bu karşılaşmada ise Plan-B ekibi güçlü rakibi karşısında oldukça iyi bir performans gösterdi ancak oluşan savaşlarda kaybedince HWA ilk maçı kazandı. İkinci maçta ise Plan-B ekibi adeta silkelenip kendine gelmişti. Güçlü rakibi karşısında üstün bir performans göstererek bu maçı kazanarak durumu 1-1’e getirdi. Son maçta çıkan bazı teknik aksaklıklar yüzünden maç ertesi güne yani Pazar sabahı saat 10:00’a ertelenmişti. Ertesi gün ise HWA ekibi oynanan oyundan galip gelerek ikinci finalist oldu. (Bu arada üçüncü olan ekip ise Team Turquality olmuştu.)

Bu büyük turnuvanın 5 maçtan oluşacak olan  final karşılaşması ise adeta League of Legends dersi niteliğindeydi. Karşılıklı gelen ataklar ve çeşitli taktikler sonrasında HWA ekibi skoru ilk önce 1-0’a getirdi. Hemen arkasından Dark Passage ekibi 1-1, HWA 2-1, ve son olarak Dark Passage ekibi durumu 2-2’ye getirince heyecan hat safhaya gelmişti. Oldukta tempolu geçen takım savaşlarında üstünlük sağlayan Dark Passage ekibi Kış Sezonu Turnuvası’nın şampiyonu oldu.

 

Hırs ve mücadele dolu geçen bu büyük turnuvanın ikinci ayağında ise bizleri büyük bir heyecan bekliyor. Hafta içinde takım kaptanlarının konuşmaları ortamın oldukça ısınacağının bir göstergesiydi. Bu büyük turnuvayı The Game’de izleyemeyecekseniz, ancak http://tr.leagueoflegends.com/tr/LoLtv kanalından maçları takip edebileceksiniz. İST’ye katılan 8 güçlü ekibin karşılaşma tablosu ise karşınızda;

 

 

Nihayetinde İlkbahar Sezonu Turnuvası, bir buçuk aylık uzun bir maratonun ardından sona yaklaşıyor! Bölge elemeleri, çevirimiçi elemeler ve bölge finallerinin ardından, şimdi sıra nefesleri kesecek Büyük Final heyecanını yaşamaya geldi! Büyük bir özveri ve mücadelenin ardından The Game’deki Büyük Finallere katılmaya hak kazanan 8 takım ise şu şekilde belirlendi:

Turnuvam.org elemeleri Şampiyonu: Dark Passage Karspersky Lab 
Go4LoL elemeleri: HWA Kingston
Dereceli Takım Elemeleri Şampiyonu: Hard Winter
Marmara Bölgesi Şampiyonu: Team Turquality
İç Anadolu Bölgesi Şampiyonu: METU-AA
Ege Bölgesi Şampiyonu: Shop4Gamers
Akdeniz Bölgesi Şampiyonu: Team Turquality Titans
Karadeniz Bölgesi Şampiyonu: Stallions

 

Etiketler:

    Benzer Yazılar