Hareketlerinizi Algılayan En Eğlenceli Sistem: Xbox One Kınect

Hareketlerinizi Algılayan En Eğlenceli Sistem: Xbox One Kınect

Xbox One Kinect Nedir?

Kinect, Xbox oyun konsolu için üretilmiş ve ona entegre edilebilen bir web kamerasıdır. Oyun oynarken elinizde hiçbir alet olmaması ve tamamen hareketlerinizi algılayarak oyunu oynamanızı sağlaması dolayısıyla çok sevilen bir sistem olan Xbox One Kinect, kendi eğimini üzerindeki motor sayesinde ayarlayabilmesi dolayısıyla da oyunları çok eğlenceli hale getirir.

Xbox One Kinect Nasıl Çalışır?

Xbox One Kinect Sensor, bulunduğu odaya kızılötesi ışınlar yayar. Yaydığı ışınlar ile odanın içini komple tarar. Böylelikle odadakileri çok iyi görebilme yetisine sahiptir. Bunun yanı sıra mikrofonu vardır. Bu sayede konsolu kendi sesinizle komut vererek yönetebiliyorsunuz. Xbox One Kinect kameralar ile oyun açma, kapama, durdurma ve devam ettirme, oyunlar arası gezinme gibi komutları uygulayabilirsiniz. Hava durumunu sorgulayıp televizyon kanallarını değiştirebilirsiniz.

Xbox One Kinect Nasıl Kullanılır?

Xbox One Kinect özellikleri arasında sayabileceklerimizden biri de Kinect’in RGB renklerle filme alabilmesi; yani video kamerasının olmasıdır. Yüzünüzü tanır, profilinizi kaydeder ve oyun oynamak istediğinizde profilinizi açar. Diğer teknolojik cihazlar gibi buradan da diğer Xbox kullanıcıları ile görüntülü konuşma yapabilirsiniz çünkü Xbox, sizin hareketlerinizi gerçek zamanlı olarak takip edebilen bir yapıya sahiptir. Gelişmiş özellikleri olan Kinect, aynı zamanda birden fazla kişiyi ve onların hareketlerini algılayabilir.

Kinect ile oyun oynayabilmek için odada/etrafınızda yeteri kadar alan olmalıdır. Oyunlar size ne kadar geride durmanız gerektiğini söyler. Hatta birden çok kullanıcı varken oyunlar daha da geriye gitmeniz konusunda sizi uyarabilir.

Xbox One Kinect Oyunları Listesi

Her oyunun Kinect ile uyumlu olamayacağı söz konusu olduğundan, Kinect ile oynanabilen oyun sayısı sınırlıdır; fakat kendi başınıza veya aile, eş, dost ve iş arkadaşlarınızla çok iyi vakit geçirebileceğiniz oyunlar mevcuttur.

Çocuklar için basit ve eğlenceli oyunların yanı sıra egzersiz, fitness, macera, beceri oyunları bulunmaktadır. Ayrıca, en çok revaçta olan oyun türü dans oyunlarıdır. Bunlara Just Dance serisini örnek gösterebiliriz.

The Game’de Xbox One Kinect Deneyimi

Arkadaşlarınızla birlikte Point Hotel Barbaros’un B3 katında bulunan The Game for Big Kids dijital etkinlik ve eğlence merkezine gelip Xbox One Kinect ile Just Dance sserisinin en eni oyunu olan Just Dance 2020’yi deneyimleyebilirsiniz.

İçerisinde bulunan 500’ün üzerindeki şarkı seçeneğinden en sevdiğiniz şarkıları seçerek Ana Sahne üzerinde yalnız başınıza ya da arkadaşlarınızla birlikte çok keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Hatta kameraya kaydedilen dans performansınızı dans bitiminde izlerken de çok eğleneceksiniz.

Özellikle grup aktivitelerinin en sevilen oyunlarından biri olan Just Dance’te birbirinden eğlenceli, renkli, canlı ve hareketli müzik ve dans eşliğinde anda yaşamanın keyfine doyacak, çok eğlenecek ve harika zamanlar geçireceksiniz.

Bu benzersiz deneyimi yaşamak için sizleri de dans pistimize bekliyoruz!