New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)

4-4’lük Bir Cuma Planı

18
Oca 2019

Her şirkette doğal durumlardan ortaya çıkmış bir organizatör vardır. Eğer bir piknik aktivitesi olacak, bir halı saha maçı düzenlenecek, bir doğum günü kutlanılacak ya da bir yardım toplanılacaksa otomatik olarak organizasyonu o kişi yapar. Bunun için konuşmaya ya da seçilmiş bir kişi belirlemeye gerek yoktur. Eğer bu bir tiyatro sahnesi olsaydı heralde ışık şefi de istemsizce ışığı ilgili kişiye çoktan yakmış olurdu. Evet hepiniz şu an içinizden şirketinizdeki, yakın çevrenizdeki ya da yüksek lisans sınıfınızdaki o doğal mangalcıyı düşünüyorsunuz.

İşleriniz eskisinden daha yoğun geçiyor ve belki de daha fazla çalıştığınızı ve buna bağlı olarak bunaldığınızı düşünüyorsunuz. Bazı zamanlarda ayaklarınız geri geri gidiyor ve hatta işten ayrılmayı bile içinizden geçiriyor olabilirsiniz.

Aslında gerçek hiç de sandığınız gibi değil. Tüm hissettiğiniz düşünceler ilk olarak 1970’li yıllarda ortaya atıldı ve ismi Tükenmişlik Sendromu olarak adlandırıldı. 7 başlık altında toplanan bu düşünceleri burada uzun uzadıya tabi ki anlatıp sizi daha fazla sıkmayacağız. Sondan başlayarak genel olarak size hakim olmuş bu düşünceleri nasıl yenebilirsiniz bunların ipuçlarını vereceğiz.

  • İyi bir tatil sizi tekrar iyi hissettirebilir!
  • İşinizle alakalı hobi kulüpleri ve derneklere üye olabilirsiniz!
  • Sayfalar kaplayan yapılacaklar listelerinizden kurtulup, daha kısa ve gerçekleştirebileceğiniz listeler yapabilirsiniz!
  • Arkadaşlarınızla her gün olmasa da cuma iş çıkışlarında bir şeyler yapabilirsiniz!
  • Belki de ayrıntılara çok fazla takılıyorsunuzdur, basit düşünmeye çalışabilirsiniz!
  • Hiçbiri çözüm olmuyorsa kariyer hedeflerinizi tekrar gözden geçirebilirsiniz!

 

O zaman şimdi de tüm bu öneriler ışığında iş yerinizdeki doğal mangalcı arkadaşınıza tavsiye edebileceğiniz dört dörtlük bir cuma planı yapıyoruz, sıkı durun!

1- Arkadaşlarınızla karaokeye gidip tüm haftanın yorgunluğunu ve hırsını bağıra çağıra şarkı söyleyerek atabilirsiniz. Bağırarak şarkı söylemek her zaman stres atmanın en iyi yollarından biri olmuştur. 

2- Bir yandan alkolünüzü yudumlayıp diğer taraftan da formula pistinde araba yarışı yapmaya ne derdiniz? Hem de 7 kişi aynı anda aynı piste! Korkmayın trafik polislerini ayarladık, bu yarışta size sıkıntı çıkaran kimse olmayacak. 😛

3- Biz kızlı erkekli kalabalık bir grubuz herkes aynı anda aynı şeyi sevmiyor dediğinizi duyar gibiyiz. Olsun! Bir grup yarış pistinde kuralları çiğnerken diğer grubun hadi bir pes/fifa atalım dediğine çok şahit olduk. Buyrunuz stadyum alanında Fifa’cıları görelim.

4- Eveeet, Cuma gününün stresini yavaştan atıyor gibiyiz galiba. Haftanın yorgunluğunu atmakla beraber artık biraz daha hızlanmak ve dans etmek istiyoruz değil mi? Merak etmeyin bunun için konum değiştirmenize gerek yok. Sizi ana sahneye alalım ve Just Dance pistinde en iyi kim görelim. Tüm gözler üzerinizde diye çekinmeyin. Stres altında en iyi dans edebileni seçmiyoruz, rahat olun! 🙂

Tükenmişlik sendromunuzdan kurtulmak ya da her şey bir yana cuma günleri için alternatif yerler aramaktan sıkıldıysanız sizi The Game’e bekliyoruz. 18 yaşından büyük her yaş grubuna hitap eden bu yerde, ister iş çıkışı harika bir yemekle beraber içkinizi yudumlayın, isterseniz takımınıza ve grubunuza özel turnuva ve oyun kurgularıyla bambaşka bir cuma günü deneyimi yaşayın. Unutmayın dans etmek, yemek yemek ve oyun oynamak için bir günde 3 ayrı program yapmak zorunda değilsiniz. Point Hotel Barbaros deneyimi ve kalitesiyle tüm bunları tek bir mekanda yaşabilirsiniz.

The Game for Big Kids

Etiketler:

    Benzer Yazılar